Polecane produkty

Ozonator kwarcowy - generator ozonu
z płynną regulacją 2-20g/h


Cena: 2199 złOzonator powietrza kwarcowy

do samochodu, gabinetu, biura

z płynną regulacją od 2 -20 g/h

Cena:
2599 zł

Profesjonalny kwarcowy generator ozonu z  regulacją 8-80 g/h


           Cena: 5699 zł

Kwarcowy ozonator powietrza  do biura i samochodu

z płynną regulacją od 4-40 g/h


            Cena: 3199 zł

                     

IdealOZON - producent urządzeń do dezynfekcji
 oraz elektroniki użytkowej
IdealOZON.pl

Polska firma, specjalizująca się w zakresie produkcji, projektowania oraz dystrybucji elektroniki użytkowej oraz urządzeń do dezynfekcji, min.: generatorów ozonu, ozonatorów przepływowych, ozonatorów kwarcowych, ozonatorów powietrza, ozonatorów wody, lamp plazmowych, lamp kwarcowych, tub kwarcowych, oczyszczaczy powietrza, lamp przepływowych UV-C oraz filtrów przeciwzakłóceniowych. Zakres produkcji obejmuje także, lampy UV-C do systemów rekuperacji, wentylacji oraz klimatyzacji.


Producent inteligentnych programów do sterowników, wykorzystywanych w produkcji urządzeń przeznaczonych do dezynfekcji pomieszczeń w zakresie obszarów przemysłu spożywczego, farmaceutycznego czy kosmetycznego oraz w standardowych instalacjach: szpitali, klinik, gabinetów, chłodni, sal konferencyjnych, przychodni, budynków mieszkalnych oraz magazynów.

Autorskie programy do sterowania urządzeniami, pozwalają na krokową oraz płynną regulację ilości generowanego ozonu, ustawianie dodatkowej pracy wentylatorów, tzw. recyrkulacji, ustawianie ilości cykli, czasu pracy, pomiar temperatur oraz wilgotności wewnątrz urządzeń.

Firma korzysta z innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań, takich jak technologia Platinum Quartz. Dysponuje własnym laboratorium badawczym. Jest w stanie zaprojektować oraz wyprodukować urządzenia, charakteryzujące się znacznie dłuższą trwałością, stałą wydajnością oraz czystością powstającego gazu. Modele konkurencji, wykonane w oparciu o rozwiązania, wykorzystujące płytki ceramiczne nie dają takich możliwości. Opracowane urządzenia pozwalają jednocześnie na szybką i skuteczną dezynfekcję pomieszczeń.

  

To, czym oddychamy, ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Warto zatem zadbać o jakość powietrza, regularnie je oczyszczać, tak w pomieszczeniach, jak i we wnętrzach samochodów. Można w tym celu wykorzystać sprzedawane przez firmę IdealOZON kwarcowe generatory ozonu ze skokową lub płynną  regulacją, które w odróżnieniu od klasycznych ozonatorów, wykorzystujących do działania pytki ceramiczne, cechują się znacznie dłuższą żywotnością i wyższą jakością wytwarzanego O3 ( żywotność lamp kwarcowych w zależności od warunków pracy na poziomie 80 000 rh - 100 000 rh). Wspomniany tritlen (O3)ma wyjątkowe właściwości odkażające. Jako że występuje w postaci gazowej bez problemu dostaje się do najmniejszych szczelin skutecznie usuwając z nich bakterie, wirusy, grzyby, zalążki pleśni, a nawet cząsteczki lotne różnych zapachów. 

Wspomniane generatory ozonu są lekkie i poręczne, a jednocześnie bardzo wydajne.

Służą do dezynfekcji i odświeżania pomieszczeń oraz samochodów - polecamy rozważyć zastosowanie ich szczególnie w miejscach, w których spotyka się duża liczba obcych osób, np. w biurach, przychodniach, restauracjach czy w komunikacji miejskiej. Warto rozważyć również, możliwość użytkowania ich w domach zamieszkałych przez alergików. Dezynfekcja pomieszczeń z wykorzystaniem ozonatora ma ogromny wpływ na jakość powietrza w naszych mieszkaniach, domach czy też biurach, a zastosowanie w tym celu urządzeń z płynną lub skokową regulacją, pozwoli na dezynfekcję samochodów oraz pomieszczeń o różnych kubaturach.

Ozon wytwarzany przez ozonatory powietrza, zwany  tritlenem lub trójtlenem (O3) to bardzo aktywna - alotropowa

odmiana tlenu,  składająca się z trójatomowych cząsteczek. Powstaje w górnej warstwie atmosfery ziemskiej pod wpływem nadfioletu docierającego do ziemi ze słońca. Gromadząc się  w górnej warstwie atmosfery chroni organizmy żywe, żyjące na ziemi tworząc tzw. warstwę ozonową, która pełni ważną rolę w pochłanianiu części nadfioletu dochodzącego ze Słońca do Ziemi.   Powstaje również w trakcie wyładowań atmosferycznych oraz wyładowań koronowych wykorzystywanych m.in. w generatorach ozonu.
Może występować w dwóch stanach elektronowych: trypletowym (forma dwurodnika) i singletowym (forma 1,3 - dipola).
W normalnych warunkach jest gazem nietrwałym i rozpada się stopniowo do tlenu. Jego połówkowy czas rozpadu to około 20 - 30 minut w zależności od warunków w jakich się znajduje. Jest gazem dwukrotnie cięższym od powietrza.Posiada bardzo silne właściwości utleniające.

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych

Działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13 µg / dm3 (1g to 1 000 000 µg).Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 300 razy szybsze niż chloru. Posiada silne własności aseptyczne tym samym wykorzystywany jest min.  do dezynfekcji / wyjaławiania wody pitnej, jako gaz dobrze rozpuszczalny w wodzie. Wykorzystywany min. w procesach napowietrzania wody pochodzącej z ujęć głębinowych oraz wytrącania z wody nadmiernych ilości związków żelaza i manganu.

Idealnie dezynfekuje powietrze, bardzo skutecznie usuwa najcięższe odory i zapachy. Eliminuje grzyby, pleśnie i ich zarodniki. Usuwa szkodliwe alergeny, wirusy, bakterie i roztocza.  Doskonale nadaje się do utrwalania żywności. Przyjazny dla środowiska  oczyszczający, dezodoryzujący, usuwający nieprzyjemne zapachy oraz związki organiczne i chemiczne . Wykorzystywany w przetwórstwie spożywczym jako silny środek biobójczy .
Jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalnością powierzchni porowatych.

 

Wpływ oczyszczaczy UV-C na jakość powietrza w pomieszczeniach    

Niebagatelny wpływ na jakość powietrza mają również oczyszczacze powietrza z zastosowaniem technologii UV-C. W tym celu można wykorzystać urządzenia IdealUVCPower, zwane sterylizatorami powietrza,  wyposażone w najnowszą technologię promienników Philips. Te innowacyjne urządzenia zostały tak zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom profesjonalnych użytkowników, zaś intuicyjny panel sterowania sprawia że, urządzenie jest niezwykle wygodne oraz łatwe w użytkowaniu.  Często instalowane w gabinetach, biurach, poczekalniach czy mieszkaniach, chronią przed szkodliwymi zarazkami, wirusami i bakteriami, są idealne by stworzyć bezpieczne oraz idealne środowisko pracy. Dzięki zastosowaniu silnych lamp UVC, skutecznie niszczą lotne związki organiczne zawieszone w powietrzu. Działają bez dodatków chemicznych, nie generują ozonu, są całkowicie bezpieczne dla użytkownika przebywającego w pomieszczeniu, w którym je zainstalowano.                                      

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora.

Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia.
Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.