Ozonowanie mieszkań

Przygotowanie mieszkania do ozonowania

W ostatnim czasie zabieg ozonowania domów i mieszkań cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Proces ten pozwala przede wszystkim na pozbycie się różnego rodzaju bakterii i mikroorganizmów, które mogłyby znacząco obniżyć komfort przebywania wewnątrz pomieszczeń. Bardzo ważną informacją jest jednak to, żeby proces ozonowania mieszkania mógł być przeprowadzony w sposób bezpieczny i możliwie najbardziej efektywny.  Z tej przyczyny należy w odpowiedni sposób przygotować pomieszczenia do dezynfekcji.

Ozonowanie domu - bezpieczeństwo przede wszystkim

Mimo, iż ozon w sposób naturalny występuje w przyrodzie, to jego nasilenie jest szkodliwe dla ludzi i zwierząt.
Właśnie dlatego na czas pracy generatora ozonu, należy opuścić pomieszczenia. Istotne jest
również uszczelnienie kratek wentylacyjnych i szpar. Tylko dzięki temu proces ozonowania będzie mógł być
przeprowadzony w możliwie najbardziej bezpieczny oraz efektywny sposób.


Ozonowanie – jak jest przeprowadzane?

W momencie, gdy całe mieszkanie zostało w odpowiedni sposób przygotowane do ozonowania, można przystąpić do realizacji planowanego przedsięwzięcia. W zależności od tego, jak duża przestrzeń będzie dezynfekowania, można użyć jednego lub większej liczby urządzeń. Wszystko jest uzależnione od konkretnej przestrzeni przeznaczonej do wykonania ozonowania. Na czas prowadzonych czynności mieszkańcy powinni opuścić pomieszczenia. Nie można jednak zapominać o bieżącym kontrolowaniu parametrów ozonatorów, ponieważ stężenie ozonu powinno się utrzymywać na odpowiednio wysokich wartościach. Tylko dzięki temu proces ten będzie efektywny.
Po zakończeniu realizacji należy odczekać około 3 godzin, by wytworzony ozon mógł wyeliminować wszelkie bakterie, wirusy, grzyby oraz pozostałe mikroorganizmy. Czas ten potrzebny jest również do całkowitego rozpadu ozonu do tlenu. Dopiero po tym czasie możliwe jest wejście do pomieszczeń oraz przewietrzenie całego mieszkania z resztek pozostałych po rozkładzie ozonu.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.