Bezbateryjny generator ozonu do wody

Ozonator wody - bezbateryjny O3-KR

Urządzenie wytwarza wodę ozonowaną, wykorzystując zasadę działania prądnicy.

Nie wymaga zastosowania baterii, ani żadnych innych dodatkowych przyłączy.
Nieprzerwana praca urządzenia to około 10 000 godzin. Urządzenie jest niezmiernie łatwe w instalacji, wystarczy po odkręceniu dyfuzora przykręcić generator do kranu. Sprzedaż bez wylewki.

Generator ozonu/ ozonator wody bezbateryjny

pozwala na zastosowanie:
 • wody ciepłej do  0℃  - 40℃
 • wody zimnej
 • wody ozonowanej
 • możliwość przełączania na wodę zwykłą
 • możliwość przełączania na wodę ozonowaną

Cena: 550 zł

Ozonowanie wody

Każdy z nas chce, aby woda pobierana z kranu była czysta i pozbawiona groźnych bakterii. Właśnie w tym celu został opracowany oferowany przez nas bezbateryjny generator ozonu do wody. Został on wykonany z bardzo wytrzymałego materiału, co powoduje, że może być użytkowany przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. To, co wyróżnia akcesorium to przede wszystkim prosta i intuicyjna obsługa. Wystarczy odkręcić dyfuzor, a do kranu przykręcić generator ozonu.

Prowadzone ozonowanie polega na tym, że przez wodę jest przepuszczone powietrze nasycone ozonem. Najwyższa jakość wykonania akcesorium zapewnia stabilną pracę osprzętu oraz bezawaryjne działanie nawet przez długi czas. Oferowany przez nas ozonator wody znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w siedzibach firm, biurowcach i urzędach. Słowem - wszędzie tam, gdzie zależy nam na jak najwyższej jakości wody w kranie.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich oferowanych przez nas produktów.

OZON
to silny utleniacz  bakterio, wiruso i grzybobójczy odpowiedzialny za równowagę pH wody.

Proces ozonowania wody

Ozonowanie wody, polega na przepuszczaniu przez wodę za pomocą zwężki Venturiego powietrza nasyconego ozonem. Można również zastosować do tego celu elektrolizę wody lub  wykorzystać silikonową rurkę zakończoną elementem rozpraszającym zwanym kamieniem napowietrzającym lub dyfuzorem. Rurka ta jest odpowiedzialna za wtłaczanie gazu do wody.Podczas zetknięcia ozonu z materią organiczną
zachodzą reakcje chemiczne, które niszczą strukturę bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy oraz innych mikroorganizmów znajdujących się w wodzie.
Między innymi w wyniku tych reakcji gaz czyli ozon rozkłada się do bezpiecznego tlenu.
Ozon doskonale rozpuszcza się w wodzie tworząc łatwo dostępny środek dezynfekujący (wodę nasyconą ozonem). W trakcie ozonowania wody nie wytwarzają się żadne szkodliwe produkty uboczne. Jedną z zalet tego procesu  jest pozbawienie jej wszelkich obcych smaków oraz zapachów, dezynfekcja żywności, mięsa, owoców i warzyw. Ozonowanie wody pozwala na zmniejszenie ilości bakterii w ubojniach oraz przemyśle rolno - spożywczym.

UWAGA: wody ozonowanej nie należy spożywać po bezpośrednim jej sporządzeniu. Podczas ozonowania zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia w którym przeprowadzasz powyższy proces.

Ozonowanie

Ozonowanie warzyw, owoców, wody itp.

Ozon stosowany w chłodniach, na taśmach produkcyjnych oraz myjkach zapobiega oraz opóźnia proces psucia się owoców i warzyw. Owoce i warzywa zanim dotrą do kocowego odbiorcy, często są pryskane substancjami przedłużającymi ich przydatność do spożycia, między innym pestycydami.
Ozonując je usuwamy z nich pestycydy ( agrochemikalia  ), bakterie, pozostałe szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne oraz  rozpuszczone przez utlenianie związki żelaza i manganu. Należy podkreślić, iż stosowanie ozonu jest procesem w pełni ekologicznym.

Proces oczyszczania wody ozonem można przeprowadzić

również w domu przy pomocy generatora ozonu/ozonatora wody/wytwornicy wody ozonowej, dzięki czemu wzbogacimy ją w tlen (tzw. proces natleniania wody), pozbawimy nieprzyjemnego zapachu nie zmieniając jej naturalnego pH, składu mineralnego oraz pozostałych właściwości. Proces ten będzie w pełni naturalny i ekologiczny.

Ozonowanie wody stosowane jest nie tylko w przypadku wody kranowej i pitnej, ale w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w produkcji spożywczej oraz oczyszczalniach ścieków komunalnych.

Ozonatory wody rodzaje:

 • ozonatory kranowe / domowe
 • ozonatory do systemów dezynfekcji wody / żywności
 • ozonatory do systemów WC
 • ozonatory do systemów wodociągowych / wody w domu
 • ozonatory do pralki
 • wytwornice wody ozonowej
 • ozonatory wody przemysłowej / min. produkcja żywności
 • ozonatory do oczyszczalni ścieków
 • ozonatory do stacji uzdatniania wody pitnej

Efektywność ozonu

Aktywowany przez generatory ozonu tlen jest najskuteczniejszym i najsilniejszym naturalnym utleniaczem. Eliminuje on 99,99% baterii, wirusów i zarodników grzybów oraz nie powoduje podrażnień. Przy produkcji wody pitnej tzw. mineralnej ozon wykorzystywany jest jako utleniacz, odpowiada za jej dezynfekcję, poprawę smaku, zapachu oraz barwy. Plusem ozonowania jest uwalnianie wody od związków chorobotwórczych, utlenianie  żelaza, manganu oraz rozpuszczonych w wodzie związków: cyjanku, siarczanów i azotanów. Wadą ozonowania jest konieczność przeprowadzania całego procesu w stosunkowo niskiej temperaturze.

Wodę ozonowaną w procesie dezynfekcji można wykorzystać:
do mycia, warzyw, owoców, podłóg, różnych powierzchni w tym blatów kuchennych, armatury łazienkowej, kuchennej, misek WC, zabawek dziecięcych, szczoteczek oraz  innych artykułów gospodarstwa domowego.
Ozonowania olejów jadalnych, eliminacji zapachu czosnku oraz ryb.

Redukcje do podłączenia kranowego

Ozonator bezbateryjny/kranowyO3-KR / redukcje do generatora

W zestawie redukcje pasujące do większości kuchennych wylewek kranowych.

Parametry ozonatora bezbateryjnego • Stężenie ozonu: 0.3-0.5PPM
 • Wyjście ozonu:  70mg/h
 • Hałas: 18dB
 • Moc: 3W
 • Napięcie (V): 0
 • Urządzenie bezbateryjne
 • Zakres pracy / ciśnienie wody: 0.13 - 0.45 MPa
 • Temperatura pracy max:  0 ℃ - 40 ℃
 • Wymiary urządzenia: 13x10.6x7cm
 • Waga: 306g

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora.

Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia.
Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.