NOWOŚCI

OZONATORY WYDAJNOŚĆ

GENERATORY OZONU

Kontakt

+48/ 888 787 490

Informacje dot. przepisów prawnych,

 

bezpieczeństwa, zdrowia, ochrony środowiska specyficzne dla substancji - mieszaniny O3 - OZON

 

 

 

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
 

Warszawa, dnia 3 lipca 2018 r. Poz. 1286 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)z dnia 12 czerwca 2018 r.

 

w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy2)

 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001286/O/D20181286.pdf   

 

 

 

Powiatowa Stacja sanitarno Epidemiologiczna

 

Ozonowanie pomieszczeń: czytaj więcej

 

Załącznik nr D.8.3./ ozonowanie

 

Załącznik nr D.8.3.Zalecenia dotyczą sposobu odzyskania pomieszczenia po skażeniu jakim jest proces ozonowania.

 

 

 

Dziennik nr D.8.3. / OZONOWANIE

 

Zalecenia dotyczą sposobu odzyskania pomieszczenia po skażeniu jakim jest proces ozonowania.

Decyzja o przyjętym sposobie odzyskania pomieszczenia podejmowana jest przez kierującego działaniem ratowniczym na podstawie zaleceń dowódcy SGRChem(jeżeli jest zadysponowany na miejsce zdarzenia), każdorazowo w porozumieniu z właścicielem / zarządcą obiektu oraz z Inspektorem Sanitarnym właściwym co do miejsca wystąpienia zdarzenia.

 

I. OZONOWANIE.

 

Jest to proces polegający na użyciu sprzętu generującego ozon celem „odzyskania”, zdekontaminowania pomieszczenia / obiektu / pojazdu. Ozonowanie znajduje zastosowanie przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, grzybów, bakterii ich przetrwalników.

 

Dekontaminacja za pomocą ozonu jest dopuszczalna wyłącznie w warunkach ścisłej kontroli i nadzorowania tego procesu, zarówno w zakresie stężenia wprowadzanego ozonu, jak ochrony przed narażeniem na ozon ratowników. Przed oddaniem do użytkowania pomieszczenia ozonowanego należy stwierdzić stężenie bezpieczne ozonu –poniżej 0,15 mg/m3/0,1 PPM (NDS).

 

Zastosowanie odpowiedniej dawki ozonu, pozwalającej na uzyskanie wystarczająco dużego stężenia w powietrzu jest zależne od możliwości technicznych generatora ozonu. Z rozwagą należy podchodzić do deklarowanych przez producentów wydajności urządzeń i w przypadku nie posiadania możliwości zweryfikowania stężenia osiągnięte go w pomieszczeniu nie stosować metody ozonowania do dekontaminacji. Przy typowym ozonowaniu (do 10 PPM) ozon nie powinien mieć negatywnego wpływu na wyposażenie pomieszczenia. Nie można jednak wykluczyć, że przy częstymi wielokrotnym powtarzaniu zabiegu ozonowania może mieć negatywny wpływ na wyposażenie.

 

Ozon jest szkodliwy dla ludzi, zwierząt oraz roślin!!!

Ozonatory niskiej jakości, przy niekorzystnych warunkach, mogą wytwarzać tlenki azotu.

Należy zwracać uwagę na tabele czułości skrośnych urządzenia pomiarowego!!!

 

 

II. PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE POMIESZCZENIA DO OZONOWANIA

 

 

1. W miarę możliwość przewietrzyć pomieszczenia przez minimum 30 minut.

 

2. Powierzchnie pomieszczenia powinny być wstępnie zdekontaminowane. Wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia organicznego będą wiązać wytwarzany ozon, co może przyczynić się do powstania niższego stężenia w pomieszczeniu niż zakładane.

 

3. Należy wynieść wszystkie rośliny, zwierzęta oraz dzieła sztuki. Wartościowe rzeczy można owinąć folią. Zapewnić bezpieczeństwo osób postronnych.

 

4. Kratki wentylacyjne, otwory w drzwiach, nieszczelności w oknach oraz wszelkie inne nieszczelności mogące spowodować wydostawanie się ozonu muszą być uszczelnione / zabezpieczone. Brak szczelności pomieszczenia obniży skuteczność procesu oraz będzie powodować, że ozon będzie wydostawał się poza dekontaminowane pomieszczenie, narażając osoby postronne.

 

5. Na czas dekontaminacji wentylacja automatyczna musi być wyłączona celem osiągnięcia odpowiedniej koncentracji środka w pomieszczeniu.

 

6. Należy wziąć pod uwagę wpływ klimatyzacji na osiągnięcie prawidłowych parametrów dekontaminacji oraz ewentualne skażenie wtórne.

 

7. Należy zwracać uwagę na czujniki przeciwpożarowe, które muszą zostać wyłączone, lub jeżeli nie jest to możliwe należy osłonić je rekomendowanymi przez producenta czujek osłonami.

 

8. Zawsze pozostawiamy swobodny dostęp do okna lub sterownika wentylacji, by po przeprowadzeniu ozonowania, nie trzeba było przestawiać sprzętów mogących blokować dostęp.

 

9. Urządzenie do ozonowania ustawiamy zawsze w takim miejscu, żeby zapewnić jak najlepsze rozprowadzenie ozonu w pomieszczeniu, np. na podwyższeniu (krzesło, stół, itp.). Można zastosować dodatkowe wentylatory.

 

10. Należy wynieść z pomieszczenia produkty spożywcze, leki, itp.

 

11. Ozon jest kompatybilny ze sprzętem elektronicznym, filtrami HEPA, ale w przypadku wątpliwości co do bezpieczeństwa zastosowania metody do danej powierzchni należy uzyskać informację od producenta.

 

12. Sprzęty elektroniczne na czas trwania ozonowania powinny zostać odłączone od zasilania.

 

13. Nikomu nie wolno przebywać w czasie całego procesu składającego się z następujących etapów:

1) generowanie,

2) czas kontaktu (dekontaminacja),

3) odzyskiwanie pomieszczenia.

 

14. Pomieszczenie poddawane ozonowaniu powinno być czyste i wstępnie zdekontaminowane, okna zamknięte, czujniki (odłączone i/lub zabezpieczone), kratki wentylacyjne zabezpieczone. Należy uruchomić ozonator i opuścić pomieszczenie

 

15. Pomieszczenie powinno być zamknięte na klucz. Drzwi od zewnętrznej strony oklejone (uszczelnione) taśmą. Naklejamy na drzwi stosowną informację z godziną zakończenia procesu, informacją o prowadzonym procesie ozonowania w pomieszczeniu oraz o zakazie wstępu. Na tabliczce musi znaleźć się też kontakt do osoby prowadzącej / odpowiedzialnej za proces ozonowania.

 

16. Dozwolone jest wejście celem kontroli wytworzonego stężenia przez ratownika zabezpieczonego w sprzęt zgodny z zaleceniami.

 

17. Po upływie wskazanego czasu trwania procesu należy uruchomić wentylację w celu „odzyskania pomieszczenia”. W sytuacji jeśli nie ma możliwości uruchomienia wentylacji z zewnątrz należy wejść do pomieszczenia z zachowaniem środków ochrony indywidualnej (sprzęt ochrony układu oddechowego – izolujący) celem otwarcia okna, uruchomienia wentylacji lub zdjęcia zabezpieczeń na kartkach wentylacyjnych.

 

18. Należy zredukować czas przebywania w pomieszczeniu po ozonowaniu do minimum, tj.: czas potrzeby na otwarcie okna, wyłączenie wentylacji, zdjęcie zabezpieczeń z kratek wentylacyjnych / czujników przeciwpożarowych.

 

19. Czas odzyskiwania pomieszczenia to minimum 7 pełnych wymian powietrza, co związane jest z efektywnością systemu wentylacji w danym pomieszczeniu (czas wymiany powietrza). W przypadku użycia okna – minimalny czas to 30 minut (uzależniony od stosunku powierzchni okna do kubatury pomieszczenia –może znacznie się wydłużyć).

 

20. Po czasie ozonowania, kontaktu i odzyskania, pomieszczenie nie jest ono gotowe do użycia, zaleca się dodatkowy czas około 3-4 godz. przed rozpoczęciem użytkowania pomieszczenia, bez dodatkowych procedur mycia i dekontaminacji lub wycierania.

 

21. Po zakończonym procesie, wietrzeniu i 2-godzinnym czasie dodatkowym należy każdorazowo zmierzyć poziom stężenia O3 w pomieszczeniu.

 

22. Wszelkie powierzchnie znajdujące się w pomieszczeniu mogące mieć kontakt z żywnością, muszą być zmyte wodą zdatną do picia (zabawki z powierzchnią zmywalną również).

 

Zalecane stężenie przy zwykłym zabiegu ozonowania wynosi 5 do 7 PPM przez minimum 2 godz. od osiągnięcia stężenia roboczego. Ze względu na różnorodność dostępnych urządzeń należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi producenta / dystrybutora. Po zabiegu ozonowania i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenie nie jest zabezpieczone przed następnym przypadkiem skażenia. Po wykonaniu zabiegu nie ma żadnych aktywnych pozostałości, które mogą chronić przestrzeń i powierzchnie pomieszczenia przed ponownym skażaniem.

 

III. ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA.

 

1. Minimalne zabezpieczenie ratownika prowadzącego dekontaminację pomieszczenia, przygotowanie do ozonowania:

 

1) ubranie kat. III typ 3B – buty i rękawice (pod spodem rękawiczki lateksowe) –otaśmowane,

2) maska pełnotwarzowa z filtropochłaniaczem nie gorsza niż P3 / lub w uzasadnionych przypadkach gdzie nie ma potwierdzenia / podejrzenia bezpośredniego skażenia pomieszczenia dowódca może zalecić maseczkę ffp3 / ffp2 + gogle / okulary.

 

2. Minimalne zabezpieczenie ratownika prowadzącego działania związane z odzyskaniem pomieszczenia po ozonowaniu:

 

1) ubranie kat. III typ 3B – buty i rękawice (pod spodem rękawiczki lateksowe) –otaśmowane,

2) aparat OUO lub maska pełnotwarzowa z filtropochłaniaczem nie gorsza niż FP 211/1-P3/NO

 

Niezależnie od zapisów zaleceń, należy stosować się do instrukcji obsługi oraz zaleceń producenta sprzętu służącego do generowania ozonu.

 

Ustawa z dnia 14 grudnia 2012. o odpadach (Dz.U.2013 nr 0 poz. 21 z późniejszymi zmianami ). Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. 2013 nr 0 poz. 888 z późniejszymi zmianami). Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (DZ. U. 2020 poz. 10).

 

 

 

 

IDENTYFIKACJA SUBSTANCJI - MIESZANINY I

IDENTYFIKACJA PRZEDSIĘBIORSTWA

 

 

  Identyfikator produktu 

  Nazwa chemiczna :                                     OZON

  Synonimy powszechnie używane :     tlen trójatomowy

  Nr CAS :                                                             10028-15-6

  Rejestracja REACH :                                    nie dotyczy załącznik - V REACH

  Nr indeksowy :                                               nie dotyczy

  Nr WE :                                                               233-069-2

  Wzór chemiczny :                                        O3

  Masa molowa :                                             48 g/mol

  Stężenie / czystość :                                  do 100%

  Mieszaniny :                                                   Nie dotyczy

 

 

 

Istotne zidentyfikowane zastosowania substancji lub mieszaniny oraz zastosowania odradzane

 

 Zastosowanie : wytwarzanie ozonu za pomocą generatorów ozonu , powszechnie nazywanych ozonatorami , stosowanymi w szeregu różnych zastosowań

( dezynfekcja , dezynsekcja , dezodoryzacja , utlenianie związków chemicznych , likwidowanie nieprzyjemnych zapachów utlenianie związków organicznych itp.) , wytwarzających ozon w postaci gazowej w różnych stężeniach lub roztworach wodnych .

Nie wykonywać ozonowania w pomieszczeniach , w obecności ludzi , zwierząt , roślin .

 

 

Nie przebywać w pomieszczeniach / miejscach , gdzie pracowały generatory ozonu bez uprzedniego ich wywietrzenia .

 

 

POZOSTAŁE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI - KONTROLA  NARAŻENIA - ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ

 

  •  P102 Chronić przed dziećmi.

  •  P260 Nie wdychać gazu.

  •  P280 Stosować rękawice ochronne /odzież ochronną /ochronę twarzy/ochronę oczu.

  •  P304 oraz P340 W przypadku dostania się do dróg oddechowych , poszkodowanego   wyprowadzić lub wynieść na świeże  

  •  powietrze oraz zapewnić mu warunki do swobodnego oddychania.

  •  P310  Natychmiast skontaktować się z ośrodkiem zatruć / lekarzem

  •  P501 Zawartość czy też pojemnik przekazywać do firm specjalistycznych zgodnie z krajowymi przepisami

  •  H270 Utleniacz , może powodować lub intensyfikować pożar

  •  H314 Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu

  •  H330 Wdychanie grozi śmiercią

  •  H372 Powoduje uszkodzenie narządów ( dróg oddechowych ) w następstwie długotrwałego lub powtarzanego narażenia – 

  •   wdychanie .

  •  H410 Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne , powodując długotrwałe skutki

 

 

   KONTROLA NARAŻENIA      

 

 Środki techniczne :

 

Stosować odpowiednie urządzenia pomiarowe do kontroli wielkości / ilości generowanego gazu

Zastosować / zapewnić odpowiednią wentylację w ozonowanym pomieszczeniu celem, utrzymania na odpowiednim poziomie,

stężeń czynników szkodliwych - poniżej dopuszczalnych norm.

 

Środki ochronne skóry:

 

Zastosować rękawice ochronne, jeżeli wystepują jakiekolwiek ozonaki uszkodzenia, przypuszczenia uszkodzenia - natychmiast wymienić je. Kontrolować ich stan, podobne środki ostrożności zachować w przypadku odzieży / kombinezonu czyli stosownego ubrania ochronnego.

 

Ochrona twarzy oraz oczu:

 

   Zastosować ochronę twarzy, gogle ( okulary ochronne ).

 

 

Ochrona dróg oddechowych:

 

Przy braku wystarczającej wentylacji, przekroczeniu dopuszczalnych norm - stężeń, zawsze stosować maskęzabezpieczającą z

filtrem NO-P3 lub CO, ewentualnie niezależny aparat oddechowy.

 

 

Kontrola narażenie środowiska: NIE DOTYCZY

 

Zagrożenie termiczne: NIE DOTYCZY

 

 

Więcej informacji w KARCIE CHARAKTERYSTYKI wydawanej wraz z zakupionym urządzeniem.

 

 

Ozonowanie zawsze powinno być wykonywane z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności oraz przez wykwalifikowane i przeszkolone w tym celu osoby, wyposażone w środki ochrony osobistej. Zastosowanie odpowiedniej dawki ozonu pozwala uzyskać odpowiednie stężenie w powietrzu i daje gwarancję uzyskania zamierzonego celu.

 

W związku z powyższym, prosimy o zaznajomienie się z poniższymi informacjami na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego –Państwowego Zakładu Higieny :

 

Opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego –Państwowego Zakładu Higieny z dnia 19 marca 2020 r. ( znak: B-BK-547-47/20) dot. koniecznego zakresu mycia i dezynfekcji instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w obiektach użyteczności publicznej w związku z rozprzestrzenianiem się COVID -19

 

Opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego –Państwowego Zakładu Higieny z dnia 27 marca 2020 r. (znak: B-BK-547-53/20) dot. dezynfekcji/dekontaminacji ambulansów do przewozu chorych oraz działań ograniczających ryzyko szerzenia się infekcji SARS-CoV-2

 

Opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego –Państwowego Zakładu Higieny z dnia 2 kwietnia 2020 r. (znak: B-BK-547-54/20) Ozonowanie zawsze powinno być wykonywane z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności oraz przez wykwalifikowane i przeszkolone w tym celu osoby, wyposażone w środki ochrony osobistej.ot. dezynfekcji pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie, skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2 oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem jej stosowania.

 

Niezależnie od zapisów zaleceń (które obowiązują), zawsze należy stosować się do instrukcji obsługi oraz zaleceń producenta sprzętu służącego do generowania ozonu.

 

 

Więcej informacji: 

 

https://idealozon.pl/blog-zasady-bezpiecznego-ozonowania

IdealOZON.pl (IDEAL TSH) oraz osoby trzecie nie gwarantują dokładności ani kompletności, przydatności, jakości czy terminowości informacji dostępnych na Stronie. Użytkownik korzysta z tych materiałów na własne ryzyko i przyjmuje do wiadomości, że powyższe materiały mogą zawierać błędy oraz nieścisłości. Odpowiedzialność za dostosowanie produktów, usług czy treści zawartych na stronie spoczywa wyłącznie na użytkowniku i odbywa się wyłącznie na jego własną odpowiedzialność. W przypadku pytań dotyczących bezpieczeństwa związanego z tlenem czy ozonem na konkretnym obiekcie, zawsze zalecamy konsultację z odpowiednimi służbami czy laboratoriami.

Więcej informacji na temat ozonowania znajdziesz na:

 

BLOG

FAQ

OZONATORY WYDAJNOŚĆ

  OZONATORY

GENERATORY OZONU

Każdego dnia jesteśmy bliżej topowych rozwiązań

 

Z sukcesem łączymy kanały komunikacji i sprzedaży z klientami z pogranicza świata offline i online. Dzięki innowacyjnym strategiom i profesjonalnemu podejściu, zapewniamy efektywne narzędzia i wsparcie, które pomagają osiągnąć sukces w dynamicznym świecie biznesu.

idealOZON.pl # ecomerce platform

idealOZON.pl to profesjonalny sklep e-commerce, wyspecjalizowany w sprzedaży generatorów ozonu do wody i powietrza oraz akcesoriów, który oferuje produkty z najwyższej półki.

 

Dzięki ciekawym rozwiązaniom i bogatemu doświadczeniu, jako producent urządzeń do dezynfekcji doskonale odpowiada na potrzeby rynku. idealOZON.pl stale wprowadza nowy asortyment, oferując krótką drogę zakupu, przejrzysty interfejs strony, innowacyjne rozwiązania oraz aplikację mobilną.

Znajdź odpowiednie urządzenie do dezynfekcji dla swoich potrzeb

 

 

Szukasz skutecznego sposobu na dezynfekcję swojego otoczenia? W obecnych czasach, kiedy zdrowie i higiena mają ogromne znaczenie, warto zainwestować w odpowiednie urządzenie do dezynfekcji. Istnieje wiele różnych opcji dostępnych na rynku, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu.

 

 

Rodzaje urządzeń do dezynfekcji

 

Jednym z popularnych rodzajów urządzeń do dezynfekcji są lampy UV. Emitują one promieniowanie ultrafioletowe, które eliminują bakterie, wirusy i grzyby. Innym rozwiązaniem są przelotowe wytwornice ozonu, które wykorzystują generowany ozon do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Kolejną opcją są kwarcowe ozonatory wody  które neutralizują znajdujące się na żywności i w wodzie szkodliwe substancje.

 

 

Czego szukać podczas wyboru urządzenia?

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skuteczność dezynfekcji. Sprawdź, czy urządzenie posiada odpowiednie certyfikaty. Ważne jest również, aby wybrać urządzenie o odpowiedniej regulacji (płynnej regulacji emisji ozonu), które będzie w stanie dezynfekować odpowiednią powierzchnię lub ilość wody. Dodatkowo, zwróć uwagę na łatwość obsługi i konserwacji urządzenia.

 

Podsumowując, znalezienie odpowiedniego urządzenia do dezynfekcji może być nieco trudne, ale warto poświęcić czas na dokładne zbadanie rynku. Wybierz urządzenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zapewni Ci skuteczną ochronę przed chorobotwórczymi mikroorganizmami.

 

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora.

 

Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości. Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.

 

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania modyfikacji w obudowie oraz oprogramowaniu urządzenia. Zmiany te nie wpłyną na właściwości użytkowe i techniczne. Tego rodzaju zmiany mogą być wprowadzane w celu poprawy funkcjonalności lub dostosowania do zmieniających się standardów.

Czym się różnią ozonatory płytkowe od ceramicznych?

 

Ozonatory płytkowe i ceramiczne to popularne urządzenia służące do oczyszczania powietrza. Nie różnią się jednak swoją budową i sposobem działania. Urządzenia płytkowe jak i ceramiczne ( nazwa zamienna ), korzystają z elektrody w formie płytek, które generują ozon za pomocą wysokiego napięcia.

Czy ozonator kwarcowy jest lepszy od płytkowego?

 

Ozonator kwarcowy i płytkowy to dwa popularne urządzenia do oczyszczania powietrza. Pod względem skuteczności, ozonator kwarcowy jest efektywniejszy.  Ponadto, ozonator kwarcowy jest bardziej trwały i nie wymaga częstej konserwacji. Warto więc zainwestować w ozonator kwarcowy, jeśli zależy nam na wysokiej jakości urządzenia do dezynfekcji powietrza. Ozonator, dzięki wykorzystaniu tlenu z powietrza oraz technologii wyładowań koronowych pozwala na generowanie ozonu, ktory jest w stanie skutecznie eliminować bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy.

Jak należy się zabezpieczyć przed ozonowaniem?

 

Ozonowanie, czyli proces oczyszczania powietrza za pomocą ozonu, może być szkodliwy dla zdrowia, a nawet niebezpieczny. Aby się przed nim zabezpieczyć, należy bezwzględnie założyć kombinezon, gogle na oczy, maskę z odpowiednim filtrem lub filtropochłaniaczem  oraz unikać  przebywania w pomieszczeniach poddawanych ozonowaniu.

Ozonowanie przedszkoli - skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla zdrowia dzieci?

 

Ozonowanie przedszkoli to innowacyjna metoda dezynfekcji pomieszczeń, która eliminuje wirusy, bakterie i grzyby z powietrza oraz powierzchni. Dzięki temu dzieci są chronione przed infekcjami i alergenami. Ozon nie tylko skutecznie dezynfekuje, ale także neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Proces ozonowania przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa jest bardzo prosty, a po dokładnym przewietrzeniu ozonowanego pomieszczenia, nie ma negatywnego wpływu na zdrowie dzieci. Wybierając ozonowanie przedszkoli, dbasz o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych.

Dlaczego po ozonowaniu powstaje tlen?

 

Ozonowanie to proces, w którym ozon jest wprowadzany do środowiska w celu oczyszczenia. Kiedy ozon reaguje z zanieczyszczeniami, dochodzi do rozkładu cząsteczek i uwolnienia czystego tlenu. To dlatego po ozonowaniu powstaje tlen. Proces ten jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, takich jak oczyszczanie wody za pomocą takich urządzeń jak ozonator wody czy dezynfekcja powietrza - ozonator powietrza.

Dlaczego przy rozkładzie ozonu powstaje tlen?

 

Podczas rozkładu ozonu, który zachodzi w stratosferze, powstaje tlen. Proces ten jest niezbędny dla utrzymania równowagi atmosferycznej. Ozon (O3) ulega rozkładowi, a jednym z produktów tego procesu jest tlen (O2). Jest to kluczowy cykl, który pozwala na ochronę Ziemi przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wszystko to jest możliwe dzięki działaniu promieni słonecznych i cząsteczek ozonu, które tworzą związek niezbędny dla życia na naszej planecie.

Co to jest tlen?

 

Tlen to pierwiastek chemiczny o symbolu O i liczbie atomowej 8. Jest jednym z najważniejszych składników atmosfery ziemskiej. Powstaje w procesie fotosyntezy, gdzie rośliny przekształcają dwutlenek węgla w tlen. Tlen powstaje także przy produkcji ozonu. Jest niezbędny dla życia na Ziemi, umożliwiając oddychanie organizmom.

Oczyszczanie powietrza dzięki ozonatorowi bezpłytkowemu - jak?

 

Ozonator bezpłytkowy to skuteczne rozwiązanie do oczyszczania powietrza. Dzięki temu urządzeniu możemy cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w naszych domach czy biurach. Usuwa z powietrza zanieczyszczenia, takie jak pyłki, kurz, wirusy czy bakterie, co przyczynia się do poprawy jakości życia. Dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu, jest to idealne rozwiązanie dla osób z alergiami czy astmą. Niezależnie od tego, czy chcemy poprawić jakość powietrza w naszym domu, czy też zapewnić zdrowe środowisko pracy, ozonator kwarcowy jest doskonałym wyborem.

Na czym polega produkcja ozonu?

 

Produkcja ozonu to proces, w którym cząsteczki tlenu są przekształcane w trójtlenek tlenu. Jest to realizowane za pomocą urządzeń, takich jak ozonatory wykorzystujące  wyładowania koronowe . W wyniku tego procesu powstaje ozon, który jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, takich jak oczyszczanie wody (ozonator wody), dezynfekcja powietrza (ozonator powietrza)czy leczenie różnych schorzeń (ozonator do zastosowań medycznych). Wartościowe właściwości ozonu, takie jak jego silne działanie utleniające i dezynfekujące, sprawiają, że jest on niezastąpiony w wielu branżach.

Usuwanie zapachów przy użyciu tubowych ozonatorów jest możliwe?

 

Tubowe ozonatory, zwany również kwarcowymi generatorami ozonu, to skuteczne narzędzia do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Działają one poprzez generowanie cząsteczek ozonu, które neutralizują i eliminują wszelkie niepożądane aromaty. Dzięki temu, można skutecznie pozbyć się zapachów z pomieszczeń, samochodów, odzieży czy innych przedmiotów. Tubowe ozonatory to nie tylko efektywne, ale również naturalne rozwiązanie, które nie wymaga użycia chemicznych środków. Warto zainwestować w ten profesjonalny sprzęt, aby cieszyć się świeżym i przyjemnym powietrzem w każdym miejscu.

Co ozonator kwarcowy wykorzystuje do produkcji ozonu?

 

Ozonator kwarcowy to urządzenie, które służy do produkcji ozonu - silnego utleniacza o właściwościach dezynfekujących i odświeżających. Aby wytworzyć ozon, ozonator wykorzystuje tlen, który w procesie wyładowania koronowego jest przekształcany w cząsteczki ozonu. Dzięki temu ozonator może efektywnie usuwać nieprzyjemne zapachy, eliminować drobnoustroje i oczyszczać powietrze.

Jakie urządzenie produkuje ozon?

 

Przedmuchowy ozonator powietrza/ generator O3  to urządzenie, które jest w stanie produkować ozon. Ozon jest silnym utleniaczem, który ma wiele zastosowań, zarówno w przemyśle, jak i w domu. Ozonatory są wykorzystywane do oczyszczania powietrza (kwarcowe ozonatory przepływowe), dezynfekcji wody (kwarcowe ozonatory wody), usuwania nieprzyjemnych zapachów (ozonatory powietrza), a także do sterylizacji narzędzi medycznych. Dzięki takim urządzeniom możemy cieszyć się czystym i zdrowym środowiskiem.

Jak pozbyć się zapachu po psie przy użyciu ozonu?

 

Zapach po psie może być uciążliwy, ale istnieje naturalne rozwiązanie - ozon. Ozon to silny utleniacz, który skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Można go zastosować w domu, samochodzie lub w pomieszczeniach gdzie przebywały psy. Proces ozonowania jest prosty i bezpieczny, a efekty są natychmiastowe. Pozbądź się zapachu po psie raz na zawsze!

Ozonowanie - skuteczny sposób na usunięcie zapachu tytoniu?

 

Zapach tytoniu potrafi utrzymywać się w pomieszczeniach przez długi czas, a tradycyjne metody usuwania go często okazują się nieskuteczne. Na szczęście istnieje skuteczne i naturalne rozwiązanie - ozonowanie. Proces ten polega na niszczeniu cząsteczek zapachu za pomocą ozonu, pozostawiając świeże i przyjemne powietrze.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu tytoniowego?

 

Nieprzyjemny zapach tytoniowy może być trudny do usunięcia, ale istnieje kilka skutecznych sposobów na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu. Przede wszystkim, regularne wietrzenie i utrzymanie odpowiedniej wentylacji jest kluczowe. Można także skorzystać z urządzeń takich jak ozonator kwarcowy, który eliminuje zapachy różnego pochodzenia. Ważne jest również regularne czyszczenie mebli i dywanów, które mogą zatrzymywać zapach. Pamiętaj, że palenie tytoniu w zamkniętych pomieszczeniach może negatywnie wpływać na zdrowie, dlatego warto rozważyć całkowite zaprzestanie palenia.

Dlaczego nie można ozonować opon?

 

Ozonowanie opon jest zabiegiem, który polega na poddaniu ich działaniu ozonu. Jednakże, ten proces jest niebezpieczny i niezalecany ze względu na możliwość uszkodzenia struktury opony oraz wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Opony ozonowane tracą elastyczność, stają się sztywne i podatne na pęknięcia, co znacząco zwiększa ryzyko wypadku. Dlatego zaleca się unikanie ozonowania opon i regularne monitorowanie ich stanu oraz wymianę na nowe, gdy zajdzie taka konieczność.

Czy kwarcowy generator ozonu z regulacją ilości ozonu jest lepszy?

 

Kwarcowy generator ozonu z regulacją ilości ozonu to innowacyjne urządzenie, które umożliwia dostosowanie produkcji ozonu do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można skutecznie zwalczać zanieczyszczenia powietrza, bakterie, wirusy i grzyby. Taka kontrola zapewnia optymalne efekty czystości i higieny, bez ryzyka przekroczenia norm. Wybierając ozonator z regulacją ilości ozonu, inwestujesz w zdrowie i komfort swojego otoczenia.

Czy ozonatory muszą być dostosowane do kubatury pomieszczenia?

 

Ozonatory to urządzenia, które służą do usuwania nieprzyjemnych zapachów, grzybów i bakterii z powietrza. Czy jednak ich działanie zależy od wielkości pomieszczenia? Odpowiedź brzmi tak. Wybierając tego typu urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego wydajność, która powinna być dostosowana do kubatury pomieszczenia. W ten sposób zapewnimy skuteczne i efektywne oczyszczanie powietrza w naszym domu lub biurze.

Jaki generator ozonu kupić?

 

Wybór odpowiedniego generatora ozonu może być trudnym zadaniem, ale istnieje kilka kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, zwróć uwagę na moc urządzenia, aby zapewnić skuteczną dezynfekcję powietrza. Ważne są również funkcje dodatkowe, takie jak ustawienia czasu czy regulacja intensywności ozonu. Pamiętaj również o markach renomowanych producentów, które gwarantują wysoką jakość.

Czym się różni ozonator od generatora ozonu?

 

Ozonator i generator ozonu to urządzenia, które mają za zadanie produkować ozon. Ozonator zwany generatorem ozonu jest urządzeniem, które wytwarza ozon za pomocą wyładowań koronowych. Oba urządzenia mają jednak wspólny cel - oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń i eliminowanie nieprzyjemnych zapachów. Jednak ich różnice technologiczne wpływają na wydajność, trwałość i koszty eksploatacji. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Szeroki wybór urządzeń do dezynfekcji

 

Oferujemy różne modele ozonatorów kwarcowych, lampy UV-C oraz pralki turystyczne z systemem UV, zapewniając naszym klientom pełną gamę rozwiązań do dezynfekcji w różnych środowiskach.

Darmowa dostawa od 400 PLN

 

Zamówienia powyżej 400 PLN są wysyłane bezpłatnie! Oszczędzaj na dostawie i ciesz się swoimi ulubionymi zakupami.

Efektywność i niezawodność

 

Nasze urządzenia do dezynfekcji są starannie zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniając  eliminację szkodliwych mikroorganizmów.

Zadowoleni klienci

 

Nasi zadowoleni klienci mówią sami za siebie! Dołącz do nich i przekonaj się o jakości naszych streetwear'owych produktów.

 

©idealOZON.pl

ul. Łowiecka 5a,

43-200 Pszczyna | woj. śląskie

tel.: 888787490 | email: idealOZON@gmail.com

NIP: 6381030997 | REGON:  072377510

BDO 000453143

 

Regulamin

OWS

Polityka Cookie

RODO

 

 

 

Informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Leszek Gallus  wykonujący działalność gospodarczą pod firmą IDEAL Transport Spedycja Handel, NIP: 6381030997, REGON: 072377510. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się pod adresem  Polityka prywatności.

 

                                                                                                                              © IdealOZON.pl                       

                                  

                                                                                                                 Wszelkie prawa zastrzeżone