Ozon w medycynie

Na czym polega ozonoterapia?

Ozonoterapia to metoda szeroko stosowana na całym świecie. Polega na zwalczaniu wirusów, grzybów, bakterii oraz pozostałych mikroorganizmów chorobotwórczych za pomocą ozonu. Ozon to gaz silnie utleniający, co wpływa na jego działanie grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze. Ozonoterapia wspomaga wątrobę, bierze udział w odtruwaniu organizmu z toksyn, poprawia przemianę materii. Wiąże szkodliwe substancje w organizmie ludzkim oraz doprowadza do ich wydalenia. Poprawia krążenie krwi, zapobiega powstawaniu zatorów, poprawia transport tlenu oraz przepływ krwi, zwiększa wchłanianie tlenu przez tkanki.
Ozonoterapia stymuluje naczynia limfatyczne, hamuje powstawanie żylaków zwalcza Cellulit, a także wygładza skórę. Świetnie redukuje stres, pomaga przy urazach stawowych oraz urazach tkanek miękkich. W trakcie I wojny światowej odkryto, że ozon poza swoimi właściwościami wirusobójczymi i bakteriobójczymi posiada także właściwości hemodynamiczne oraz przeciwzapalne. Dziś znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach w kosmetyce, medycynie oraz stomatologii.

Kąpiele ozonowo - tlenowe

Ozonoterapię stosuje się w postaci kąpieli ozonowych. Kąpiel ozonowa polega na kąpieli w wodzie z wykorzystaniem maty ozonowej, która wprowadza do wody powietrze wzbogacone cząsteczkami ozonu. Zabieg polega na masowaniu ciała zanurzonego w wodzie, olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza tzw. kąpiel perełkowa często wzbogacana specjalnymi olejkami eterycznymi czy solami leczniczymi. Dodatki te relaksują, poprawiają metabolizm tkanek, ujędrniają skórę, oczyszczają, regulują krążenie.

Autohemotransfuzja co to jest?

To zabieg polegający na pobraniuod pacjenta określonej ilości krwi z żyły do jałowej strzykawki z antykoagulantem zapobiegającym krzepnięciu krwi. Następnie krew zostaje poddana ozonowaniu przy pomocy specjalnego aparatu medycznego i natychmiast podana pacjentowi w postaci wlewu żylnego.

UWAGA
Kąpiele ozonowe jak i pozostałe zabiegi ze względu na wskazania i przeciwwskazania zawsze wymagają konsultacji lekarskiej.
W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych oraz zasad obowiązujących w tej dziedzinie.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.