Ozonowanie/deynfekcja wody - ozonatory wody

Ozonatory/generatory wody - do czego służą?

Ozon ma bardzo wysoki potencjał utleniania, nie tworzy związków chloroorganicznych dlatego znajduje zastosowanie min. w dezynfekcji wody pitnej. To silny utleniacz bakterio, wiruso i grzybobójczy odpowiedzialny za równowagę pH wody. Wodę ozonuje się ozonatorami wody w celu uzdatniania wody pitnej oraz oczyszczania wody basenowej. Woda ozonowana hamuje rozwój drobnoustrojów, zwiększa stopień natlenienia wody, poprawia jej walory zapachowe i smakowe. Jednocześnie jest przyjazna środowisku, ponieważ ozon jest jednym z najskuteczniejszych utleniaczy, a sam rozkłada się do tlenu.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 kwietnia 2004 roku dopuszcza stosowanie śladowych ilości ozonu w procesie napowietrzania wód mineralnych oraz źródlanych. Czytaj więcej/ rodzaje ozonatorów wody:

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.