Jak poradzić sobie z uciążliwym zapachem po pożarze?

Ozonatory powietrza - Ozonowanie czyli neutralizacja ciężkich zapachów po pożarach

Ozonowanie przy zastosowaniu kwarcowych generatorów ozonu/kwarcowe ozonatory powietrza usuwa przykre zapachy, w tym uciążliwy zapach spalenizny, utrzymujący się często w pomieszczeniach jeszcze długo po ugaszeniu pożaru. Ozonowanie mieszkania w takim przypadku jest jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania z powietrza różnych związków, między innymi dioksyn powstałych w wyniku pożaru. Dioksyny bardzo długo utrzymują się w powietrzu, w pomieszczeniach które trawił pożar, są jednocześnie trudne do usunięcia domowymi sposobami.  Powstały w wyniku ozonowania ozon (O3), jest jednocześnie świetnym środkiem bakterio i wirusobójczym. Ozon nie powoduje zanieczyszczeń powietrza, przy zastosowaniu odpowiednich procedur jest całkowicie bezpieczny (rozkłada się do tlenu).


Skuteczne sposoby na pozbycie się spalenizny po pożarze

Co będzie skuteczniejsze przy likwidacji zapachów po pożarze? Zastosować chlor czy ozon?

Odpowiedź brzmi ozon - należy zastosować ozonator powietrza

Ozon w porównaniu z chlorem, znacznie szybciej eliminuje/neutralizuje powstałe związki, które mają wpływ na uciążliwy zapach jaki czujemy w powietrzu (odór spalenizny). Jednocześnie świetnie dezynfekuje powierzchnie, odświeża powietrze, zwalcza wirusy, grzyby i pasożyty, pozostawiając po sobie przyjemny zapach, często porównywany z zapachem jaki czujemy po burzy.
Należy pamiętać, iż proces ozonowania należy rozpocząć po dokładnym oczyszczeniu pomieszczeń po pożarze.  Ozonowanie powinno zostać przeprowadzone w cyklach, naprzemiennie z wietrzeniem ( napowietrzaniem pomieszczenia), aż do uzyskania pożądanego efektu końcowego z zastosowaniem ozonatorów o wydajności odpowiedniej do ozonowanej kubatury.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.