Jak poradzić sobie z uciążliwym zapachem po pożarze?

Ozonatory powietrza - Ozonowanie czyli neutralizacja ciężkich zapachów po pożarach

Ozonowanie przy zastosowaniu kwarcowych generatorów ozonu/kwarcowe ozonatory powietrza usuwa przykre zapachy, w tym uciążliwy zapach spalenizny, utrzymujący się często w pomieszczeniach jeszcze długo po ugaszeniu pożaru. Ozonowanie mieszkania w takim przypadku jest jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania z powietrza różnych związków, między innymi dioksyn powstałych w wyniku pożaru. Dioksyny bardzo długo utrzymują się w powietrzu, w pomieszczeniach które trawił pożar, są jednocześnie trudne do usunięcia domowymi sposobami.  Powstały w wyniku ozonowania ozon (O3), jest jednocześnie świetnym środkiem bakterio i wirusobójczym. Ozon nie powoduje zanieczyszczeń powietrza, przy zastosowaniu odpowiednich procedur jest całkowicie bezpieczny (rozkłada się do tlenu).


Skuteczne sposoby na pozbycie się spalenizny po pożarze

Co będzie skuteczniejsze przy likwidacji zapachów po pożarze? Zastosować chlor czy ozon?

Odpowiedź brzmi ozon - należy zastosować ozonator powietrza

Ozon w porównaniu z chlorem, znacznie szybciej eliminuje/neutralizuje powstałe związki, które mają wpływ na uciążliwy zapach jaki czujemy w powietrzu (odór spalenizny). Jednocześnie świetnie dezynfekuje powierzchnie, odświeża powietrze, zwalcza wirusy, grzyby i pasożyty, pozostawiając po sobie przyjemny zapach, często porównywany z zapachem jaki czujemy po burzy.
Należy pamiętać, iż proces ozonowania należy rozpocząć po dokładnym oczyszczeniu pomieszczeń po pożarze.  Ozonowanie powinno zostać przeprowadzone w cyklach, naprzemiennie z wietrzeniem ( napowietrzaniem pomieszczenia), aż do uzyskania pożądanego efektu końcowego z zastosowaniem ozonatorów o wydajności odpowiedniej do ozonowanej kubatury.