Nieprzyjemny odór z butów

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu/odoru z butów. Domowe sposoby - ozonowanie obuwia:

 Masz ulubione buty, nosisz je prawie codziennie? Pamiętaj, po każdym dłuższym noszeniu obuwia, po zawilgoceniu czy przemoczeniu należy je przede wszystkim porządnie wysuszyć. Szafki na buty powinny mieć stały dostęp powietrza, czyli powinny być odpowiednio wentylowane. Latem przy wysokich temperaturach wystaw obuwie na zewnątrz, dobrze je przewietrz, wysusz i wymień wkładki.

Niektóre buty można prać, ale co z butami których nie możemy wyprać?  Na rynku są dostępne różnego typu preparaty do odświeżania obuwia, które też nie zawsze poradzą sobie z naszym problemem. Niestety ale problem nieprzyjemnego zapachu, czy też odoru z obuwia, często leży znacznie głębiej. 

Ozonowanie butów - szybko, prosto i skutecznie

Jeżeli wyczerpałeś już wszystkie metody walki z nieprzyjemnym zapachem, a buty nadal śmierdzą, spróbuj wykorzystać do tego celu przepływowy ozonator powietrza. Urządzenie to dezynfekuje nie tylko pomieszczenia i powierzchnie ale również odzież i obuwie. Eliminuje  między innymi bakterie, wirusy, grzyby, roztocza oraz świetnie sobie radzi z uciążliwymi zapachami. W ten sposób samodzielnie pozbędziesz się przykrej woni.

Po metodę ozonowania obuwia często sięgają zawodowi sportowcy oraz szewcy.

Ozon jako gaz dociera do zakamarków, usuwa zapachy pochodzenia nieorganicznego jak i organicznego. 
Świetnie się sprawdza w dezynfekcji obuwia, przy infekcjach grzybiczych czy bakteryjnych, zapobiegając nawrotom choroby.
Do ozonowanie obuwia, można nabyć specjalne urządzenie, które wtłacza do wnętrza buta ozon, usuwając jednocześnie  bakterie, wirusy, grzyby oraz wszelkie nieprzyjemne zapachy. Urządzenia te najczęściej działają w obiegu zamkniętym, ponieważ ozon jako gaz, do momentu jego rozkładu jest niebezpieczny dla ludzi. Po upływie trzech godzin, naturalnie rozkłada się do tlenu, stając się całkowicie bezpiecznym. Dlatego wykorzystując do dezynfekcji ozonator domowy, także należy pamiętać o dokładnym przewietrzeniu pomieszczenia w którym obuwie było dezynfekowane oraz zastosowaniu się do zasad bezpieczeństwa.
Ozonator domowy ma sporą przewagę nad urządzeniem do dezynfekcji obuwia, ponieważ można nim zdezynfekować także mieszkanie, piwnice, samochód, klimatyzację samochodową, zabawki dziecięce oraz  usunąć uciążliwe zapachy z mieszkania. Ozonowanie obuwia można zlecić firmom specjalistycznym lub zainwestować w  praktyczne, uniwersalne  urządzenie  typu ozonator z płynną regulacją ozonu, która pozwoli na dostosowanie ilości ozonu do kubatury dezynfekowanego pomieszczenia.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.