Ozonatory domowe - do czego służą?

Budowa ozonatora powietrza oraz wody - do czego służy - różnice


Ozonator to urządzenie, którego zadaniem jest usuwanie szkodliwych substancji, związków (formaldehydów), zapachów, wirusów, bakterii i grzybów. Generuje ozon (alotropową odmianę tlenu), jest znacznie skuteczniejszy niż powszechnie znany i używany chlor. Synteza ozonu bardzo szybko rozprzestrzenia się ze względu na jego ogromne zapotrzebowanie. Dziś ozon skutecznie wypiera niektóre utleniacze, a zwłaszcza chlor.

Dezynfekcja pomieszczeń - lepszy ozon (alotropowa odmiana tlenu) czy chlor?


Porównując obie substancje, okazuje się że różnica na korzyść ozonu w metodzie dezynfekcji jest diametralna. Jeśli posiada się w domu  ozonator wody, generator kwarcowy / ozonator powietrza, wystarczy włączyć urządzenie na ściśle określony czas aby wytworzyć w danym pomieszczeniu czy wodzie odpowiednią ilość ozonu. Tego typu sposób dezynfekcji jest o wiele wygodniejszy od pozostałych metod. Należy jednak pamiętać, iż ozonatory wody to zupełnie inne urządzenia niż ozonatory powietrza. Jedne z nich ozonują tylko i wyłącznie wodę, drugie zaś mają za zadanie dezynfekcję pomieszczeń.
Sam generator kwarcowy powietrza / ozonator domowy powietrza jest dość skomplikowanym w budowie urządzeniem przenośnym, łatwym zaś w obsłudze.

Budowa ozonatora kwarcowego


Budowa przepływowego ozonatora powietrza, umożliwia przeprowadzenie przemian chemicznych, przy zastosowaniu energii elektrycznej, gdzie proces produkcji ozonu przebiega pod wpływem wyładowań koronowych. Powstające w trakcie pracy ozonatora tzw. ciche wyładowania koronowe powodują zneutralizowanie szkodliwych związków, dzięki min. ładunkom elektrycznym wytwarzającym się w obszarze przegrody/elektrody.

Generator kwarcowy, dzięki niewielkiej budowie oraz wadze pozwala na łatwe przemieszczanie się między ozonowanymi pomieszczeniami, zaś cały proces ozonowania nie wymaga dodatkowych czynności dezynfekcyjnych typu mycie powierzchni, przecieranie, itp.

Należy jednak pamiętać, iż zanim przystąpimy do ozonowania pomieszczeń, musimy całkowicie odizolować pozostałe pomieszczenia, usunąć z nich zwierzęta, rośliny oraz przestrzegać bezwzględnego zakazu przebywania ludzi w ozonowanym pomieszczeniu. Bez środków ochrony typu: maska twarzowa, okulary ochronne itp.
wdychanie ozonu jest  zakazane.

Normy:
Pomieszczenia ozonowane możemy bezpiecznie użytkować dopiero po obniżeniu poziomu ozonu do 0,1ppm.
Przestrzeganie powyższych zasad chroni przed negatywnymi skutkami, m.in. chorobami układu oddechowego.

Więcej informacji na:

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.