Co to jest ozon (o3) - alotropowa cząsteczka tlenu/tri-tlen?

Kiedy ozon (ozein) został odkryty

Ozon został odkryty w 1840 roku, wtedy to otrzymał swoją nazwę  od greckiego słowa ''ozein" , co w tłumaczeniu oznacza "czuć zapach". Jego odkrywca nazwał go tak  ze względu na jego charakterystyczny zapach. Jako pierwszy opisał jego właściwości, zaś wzór O3 ustalono w 1865 roku .
Jego zdolność do dezynfekcji zanieczyszczonej wody, została określona w 1886 roku.

Dzięki swojej obsesji na punkcie czystości, pierwszy na świecie generator ozonu zaprojektował oraz opatentował w 1886 roku Nikola Tesla, genialny twórca oraz wynalazca min. prądu zmiennego. Kilka lat później powstała Tesla Ozone Company, która rozpoczęła na szeroką skalę, produkcję urządzeń do generowania ozonu do celów medycznych, zaś w 1915 roku w Europie działało już około 49 dużych instalacji ozonowania wody. Współcześnie znany nam ozonator, zbudowali Niemieccy inżynierowie w 1957 roku.


Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.