Przepisy które regulują utrzymanie zasad higieny w prosektorium

Dezynfekcja funeralna - jak wykonać poprawnie dezynfekcję w prosektorium?


Czynność ta wymaga sporej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia, a przede wszystkim dostępu do odpowiednich urządzeń specjalistycznych oraz środków chemicznych. Osoby wykonujące tego typu dezynfekcję, muszą zostać w tym celu odpowiednio przeszkolone, posiadać fachową wiedzę oraz przejść stosowne praktyki w prosektorium.

Wszelkie czynności dezynfekujące należy przeprowadzić zgodnie z zasadami higieny oraz bezpieczeństwa.

Tu znajdują się przepisy oraz określające zasady pracy w tego tupu pomieszczeniach:
1/ Ustawia z dnia 30 marca 1965 r. o bezpieczeństwie i higienie pracy.
2/  Rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 10 kwietnia 1972 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach anatomii patologicznej, w prosektoriach oraz w pracowniach histopatologicznych i histochemicznych.

Przygotowując się do dezynfekcji oraz biorąc pod uwagę zagrożenia mikrobiologiczne jakie występują w tego typu miejscach, należy dobrać odpowiednie urządzenie, min. ozonator oraz środki chemiczne, posiadające certyfikaty jakości oraz skuteczności. W tym celu, oprócz powszechnie stosowanych środków chemicznych, stosuje się urządzenia generujące ozon, tzw. ozonatory . Ozonowanie przy pomocy ozonatora jest jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania wnętrza w prosektorium.
Ozon O3, posiada silne właściwości utleniające, jest gazem o działaniu dezynfekującym przedmioty, odkażającym powietrze, bakteriobójczym, wirusobójczym oraz grzybobójczym. Pomaga oczyścić pomieszczenie z wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów, jednocześnie dezaktywując nieprzyjemne zapachy.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.