ZABRANIA SIĘ OZONOWANIA OPON SAMOCHODOWYCH


Ozonowanie samochodu i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Jak ozonować samochód? Czym ozonować samochód?


Ozon jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych, a działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13 µg / dm3 (1g to 1 000 000 µg). Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3 000 razy szybsze niż chloru.
Idealnie dezynfekuje powietrze, bardzo skutecznie usuwa najcięższe odory i zapachy. Eliminuje grzyby, pleśnie oraz ich zarodniki. Usuwa szkodliwe alergeny, wirusy, bakterie i roztocza. OZON jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalnością powierzchni porowatych.

Ozonowanie / dezynfekcja wnętrza samochodu


W przypadku zabiegu nastawionego tylko na ozonowanie wnętrza, należy wyłączyć wentylację/nawiewy co spowoduje, że ozon pozostanie wewnątrz pojazdu.
Przy zastosowaniu ozonatora ze sterownikiem elektronicznym, zalecamy wydłużenie pracy
samego wentylatora, który po zakończeniu pracy generatora ozonu wymusi dodatkową cyrkulację. Ozon musi swobodnie krążyć .  Upewnij się, czy wszystkie szyby i drzwi zostały zamknięte.

W wypadku wyższych temperatur wewnątrz samochodu, powyżej 20 ° C każdorazowo należy włączyć klimatyzacjęOzonowanie układu klimatyzacji


Ozonując wnętrze samochodu należy pamiętać o odgrzybieniu klimatyzacji:

ustaw klimatyzację na obieg zamknięty, najniższą temperaturę oraz maksymalną moc nawiewu, przekręć kluczyk w celu uruchomienia nawiewów. Jeżeli masz słaby akumulator, włącz silnik.

W trakcie ozonowania pojazd, powinien znajdować się na zewnątrz pomieszczenia/garażu.Prawidłowe ustawienie ozonatora w czasie procesu ozonowania

OZONATOR ustaw na złożonym oparciu tylnego fotela, ewentualnie na fotelu pasażera . Powietrze będzie zasysane w obiegu zamkniętym zaś stężony ozon dostanie się wprost do parownika oraz kanałów wentylacyjnych. Wilgotne oraz brudne miejsca są ulubionym siedliskiem drobnoustrojów, zatem pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu wnętrza samochodu.

Nigdy nie korzystaj z samochodu tuż po ozonowaniu, pamiętaj o dokładnym przewietrzeniu samochodu. Podczas procesu ozonowania obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania ludzi oraz zwierząt w pojeździe.

Zastosowanie ozonatora

 • likwidacja bakterii
 • likwidacja zarodników grzybów
 • wirusów
 • grzybów
 • alergenów
 • pleśni
 • toksyn
 • pestycydów
 • nieprzyjemnych zapachów
 • szkodliwych związków chemicznych
 • szkodliwych związków biologicznych
 • poprawa jakości powietrza w samochodach
 • poprawa jakości powietrza w camperach
 • poprawa jakości powietrza w chłodniach samochodowych, itp.


Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.