Producent urządzeń do dezynfekcji IdealOZON


Dezynfekcja / porównanie urządzeń


Skuteczność dezynfekcji pomieszczeń - różnice między urządzeniami


Dezynfekcja ozonem - zastosowanie

Jedną z metod dezynfekcji, jest zastosowanie urządzenia zwanego ozonatorem. Kupując takie urządzenie, zawsze należy uwzględnić kubaturę pomieszczenia, tym samym dopasować urządzenie do dezynfekowanego pomieszczenia. Biorąc pod uwagę różnice w wielkościach pomieszczeń, najlepiej zastosować ozonatory z regulacją ilości generowanego ozonu co pozwoli jednocześnie na dezynfekcję małych i dużych kubatur oraz samochodów.
Używając ozonatory, należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a tuż po ozonowaniu dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Wchodząc zaś do pomieszczenia celem przewietrzenia, należy chronić siebie stosując ubrania ochronne oraz maskę z odpowiednimi filtrami, chroniąc oczy i układ oddechowy.


Ozon jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych, a działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13 µg / dm3 (1g to 1 000 000 µg).
Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3 000 razy szybsze niż chloru. Posiada silne własności aseptyczne tym samym wykorzystywany jest min. do dezynfekcji powietrza w budynkach, różnych powierzchni, wyjaławiania wody pitnej. Jako gaz dobrze rozpuszczalny w wodzie, wykorzystywany jest min. w procesach napowietrzania wody pochodzącej z ujęć głębinowych oraz wytrącania z wody nadmiernych ilości związków żelaza i manganu.


Dezynfekcja ozonem / dezynfekcja pomieszczeń, powietrza oraz różnych powierzchni

 • likwidacja bakterii
 • likwidacja zarodników grzybów
 • wirusów
 • alergenów
 • pleśni
 • toksyn
 • pestycydów
 • likwidacja uciążliwych zapachów
 • szkodliwych związków biologicznych
 • poprawa jakości powietrza w budynkach
 • poprawa jakości powietrza w samochodach
 • poprawa walorów smakowych mięs
 • dezaktywacja antybiotyków z żywności
 • poprawa jakości mikrobiologicznej żywności/ dekontaminacja
 • oczyszczanie żywności z bakterii, wirusów, grzybów, pleśni , toksyn, pestycydów, zarodników grzybów
 • skutecznie niszczy owady typu: muchy, karaczany, komary, pająki, pluskwy, wszy, świerzb, roztocza, uciążliwe rybiki, a także takie gryzonie jak myszy czy szczury
 • ozon został zatwierdzony jako związek zwalczający drobnoustroje z żywności FDA Federal Register Vol. 66 No. 123 z dnia 26.06.2001 USA, FSIS Directive 7120.1 z dnia 17.12.2002 USA


Zastosowanie dezynfekcji chemicznej

Kolejną metodą jest zastosowanie dezynfekcji chemicznej, gdzie wdychanie oparów środków chemicznych używanych do dezynfekcji, nie pozostaje obojętne dla zdrowia, zwłaszcza przy braku odpowiedniego przestrzegania zasad ich użytkowania.

Zastosowanie dezynfekcji za pomocą promieni UV-C / dezynfekcja powietrza

W przeciwieństwie do wcześniej przedstawionych możliwości dezynfekcji, urządzenia emitujące promieniowanie UV-C w zamkniętej, szczelnej komorze typu oczyszczacze powietrza IdealUVCPower, można swobodnie używać w obecności ludzi i zwierząt.  Ich konstrukcja, pozwala na precyzyjne poprowadzenie emitowanego promieniowania, dzięki zastosowaniu systemu jego odbicia , przy wykorzystaniu komory lustrzanej.
Plazmowe oczyszczacze powietrza IdealUVCPower, to innowacyjne, nowoczesne urządzenia, w którym zastosowano tzw. komorę zamkniętą. Powyższa technologia pozwoliła na zamknięcie źródła promieniowania UV-C w oczyszczaczu, dzięki czemu dezynfekcja przepływającego powietrza, odbywa się wewnątrz urządzenia, nie zagrażając  osobom przebywającym w pomieszczeniu. Zastosowanie komory zamkniętej, pozwala na swobodny przepływ powietrza w obecności promienników - wewnątrz oczyszczacza powietrza. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu systemu dwóch wentylatorów zdezynfekowane powietrze zostaje szybciej odprowadzone na zewnątrz urządzenia.

Zalety oczyszczaczy powietrza IdealUVCPower

 • dezynfekcja powietrza w pomieszczeniach w obecności ludzi i zwierząt
 • likwidacja bakterii
 • likwidacja wirusów
 • zarodników pleśni
 • zarodników grzybów
 • dezynfekcja w trybie ciągłym
 • dezynfekcja w 7 dniowym trybie pracy / ustawienia czasu włączenia oraz wyłączenia z wyprzedzeniem 7 dniowym - osobno na każdy dzień tygodnia
 • ustawienia godzin pracy osobno na każdy z 7 dni tygodnia
 • ustawienia języków sterownika : PL, DE, FR, EN
 • czujnik temperatury wewnątrz urządzenia
 • czujnik wilgotności wewnątrz urządzenia
 • licznik czasu pracy
 • zegar
 • datownik
 • możliwość przestawiania urządzenia w dowolne miejsce
Doskonale sprawdzą się w szpitalach, klinikach, gabinetach, salach konferencyjnych, przychodniach, budynkach mieszkalnych oraz magazynach. Zastosowanie oczyszczaczy powietrza IdealUVCPower, to jedna z niewielu metod dezynfekcji pomieszczeń w obecności  ludzi, gdzie pomieszczenia mogą być dezynfekowane w sposób ciągły. To metoda, dająca możliwość  przebywania w pomieszczeniu w trakcie dezynfekcji  w przeciwieństwie do zamgławiania chemicznego czy ozonowania, gdzie pomieszczenie w trakcie procesu dezynfekcji powinno zostać opuszczone. Należy jednak ściśle przestrzegać reguł jego użytkowania, zachowując szczególną ostrożność podczas otwierania oraz zamykania komory w której znajdują się promienniki. Otwierając komorę, urządzenie należy bezwzględnie wyłączyć z sieci.
Urządzenia do dezynfekcji powietrza, często wykorzystywane są,  jako karta przetargowa przy porównaniu ofert konkurencji w branży hotelarskiej, konferencyjnej, spa czy fitness.

Dezynfekcja powierzchni lampami UV-C z otwartą komorą

Promieniowanie UV-C , wykazuje bardzo wysoką skuteczność w neutralizacji bakterii oraz wirusów. Należy jednak pamiętać iż nieodpowiednie stosowanie urządzeń z zastosowaniem promienników z otwartą komorą, może być szkodliwe dla ludzi oraz zwierząt. Promieniowanie UV-C może spowodować uszkodzenia siatkówki oraz oparzenia skóry. Należy bezwzględnie przestrzegać zakazu przebywania przy otwartym źródle światła UV-C w dezynfekowanych pomieszczeniach . Samo promieniowanie ma ograniczoną penetrację światła UV-C, nie przechodząc np. przez ściany czy metale. Jest niewidoczne dla ludzkiego oka, zaś promienniki celowo emitują niebieskie światło, sygnalizując o przebiegającej dezynfekcji.


Rekomendacje UV-C w dezynfekcji

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w oficjalnych zaleceniach, rekomenduje zastosowanie promieniowania UV-C w dezynfekcji, przy SARS COV-2, czytamy: " Wykazano, że projekt budynku i instalacji, a także zadane parametry operacyjne systemu, takie jak zwiększony udział powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku oraz zastosowanie dodatkowych czynników biobójczych jak np. promieniowanie UV oraz UV-C, mogą zmniejszyć ryzyko przenoszenia chorób zakaźnych wewnątrz pomieszczeń budynków, w tym budynków użyteczności publicznej."
W2019 roku WHO zaleciło, stosowanie UV-C do dezynfekcji, jako środek do zapobiegania zakażeniom gruźlicą, następnie Gis opublikował oświadczenie - stwierdzając, że UV-C niszczy warstwę tłuszczową , którą osłonięty jest wirus, zaś Zespół Szkoły Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego, po poddaniu próbki wirusa SARS CoV-2, różnym dawkom promieniowania UV-C ( ze źródeł promienników Phiplips) stwierdził, że już przy dawce 6 mJ/cm2 udało się zneutralizować w zaledwie 6 sekund 99% wirusów SARS CoV-2.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.