Ozonowanie wody - jak działa generator ozonu do wody?

Chcąc cieszyć się czystą wodą bardzo często szukamy nowoczesnych i drogich rozwiązań technologicznych, które mają zapewnić jej odpowiednie parametry. Stosujemy różnego rodzaju filtry i specjalistyczne środki, które pozwolą na pozbycie się z substancji szkodliwych bakterii, grzybów oraz różnego rodzaju mikroorganizmów. Nie każdy jednak wie, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest uzdatnianie wody poprzez jest proces ozonowania.

Przez wiele lat to chlor był uznawany za najlepszy środek do uzdatniania wody, jednak minusem tego rozwiązania był znaczący wpływ na jej smak oraz zapach. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy odkryto, że znakomite działanie bakteriobójcze ma ozon. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w żaden sposób nie wpływa on na pogorszenie smaku czy zapachu samej cieczy. Odkrycie to można określić mianem przełomowego, bowiem znacząco zmniejszyło wykorzystanie chloru w procesie uzdatniania wody. Bardzo ważną informacją jest jednak fakt, że w miejscach, takich jak sieci wodociągowe, nie można całkowicie zastąpić chloru ozonem. To, co robią przedsiębiorstwa to ograniczenie do niezbędnego minimum udziału chloru w procesie uzdatniania wody. Proces ten pozwala na eliminację różnego rodzaju zapachów, organizmów czy też mikroorganizmów przy zachowaniu odpowiednich parametrów wody.

W przypadku, gdy woda będzie przeznaczona wyłącznie do celów przemysłowych, można całkowicie wyeliminować chlor i ograniczyć się tylko do procesu ozonowania.

W jaki sposób ozonuje się wodę?

Aby proces ozonowania wody mógł być przeprowadzony w możliwie najbardziej wydajny i bezpieczny sposób, należy się wyposażyć w specjalny sprzęt (generator ozonu do wody). To właśnie jego praca i szczegółowe parametry techniczne zapewnią wodzie odpowiedni zapach, smak, barwę oraz krystaliczną przejrzystość. Ozonator rozbija cząsteczki tlenu O2, a następnie łączy je w cząsteczki ozonu O3. Zastosowanie specjalistycznego osprzętu typu ozonator wody powoduje, że cząsteczki te mogą zostać przetransportowane do wody.

Uzdatnianie wody za pomocą ozonatora to obecnie bardzo skuteczny sposób na pozbycie się z niej wirusów, bakterii oraz grzybów. Proces ten sprosta więc oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.