Jak poprawnie powinno być wykonane ozonowanie?

Nie jest żadną tajemnicą, że ozonowanie to bardzo przydatny proces, który może być przeprowadzany w wielu przestrzeniach. Zadaniem wykonywanych czynności jest przede wszystkim dezynfekcja powierzchni, usunięcie nieprzyjemnych zapachów, a także pozbycie się wirusów oraz grzybów, które mogłyby być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Proces ozonowania może być przeprowadzany w różnego rodzaju miejscach, na przykład w hotelach, szkołach, szpitalach, urzędach, biurach oraz w prywatnych domach i mieszkaniach. Aby jednak wykonywane czynności były możliwie najbardziej skuteczne, należy posiadać niezbędną widzę i odpowiednie urządzenie. Tylko to da pewność poprawnie przeprowadzonych prac.

Zadbaj o wiedzę i doświadczenie

Wybierając firmę, której powierzymy wykonanie ozonowania przestrzeni, należy zwrócić szczególną uwagę na jej doświadczenie w branży. Warto, by konkretne przedsiębiorstwo posiadało odpowiednie certyfikaty ukończenia kursów świadczące o wiedzy na temat ozonowania. Da to pewność, iż pracownicy przeprowadzą czynności zgodnie ze sztuką, a to ostatecznie poskutkuje skutecznością całego procesu.

Nie bez znaczenia jest również sprzęt, z którego korzysta się podczas ozonowania przestrzeni. Powinien on charakteryzować się odpowiednimi parametrami technicznymi oraz najwyższą klasą podzespołów. Dzięki temu generowany ozon będzie skuteczny w walce z drobnoustrojami i bakteriami.

W jaki sposób przeprowadzać ozonowanie?

W czasie ozonowania bardzo istotne jest, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć wszelkie wrażliwe przedmioty, (zwłaszcza sprzęty elektroniczne). W tym celu stosuje się specjalne filtry przeciwzakłóceniowe EMC. Kupując więc ozonator sprawdź czy producent zastosował tego typu ochronę.

Pamiętać należy,  iż podczas samego procesu dezynfekcji w ozonowanych pomieszczeniach nie mogą znajdować się ludzie, ani zwierzęta, gdyż wysokie stężenie ozonu jest wysoce szkodliwe.Z pomieszczeń, należy również usunąć wszelkie kwiaty.

 Bezpośrednio po zakończonym ozonowaniu trzeba dokładnie przewietrzyć daną przestrzeń. Dopiero wówczas możliwe będzie ponowne korzystanie z budynku.

Podczas samego procesu ozonowania bardzo istotne jest, aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz stosować się do instrukcji ozonatora/generatora ozonu. Tylko wtedy wykonywane czynności będą bezpieczne, a zarazem skuteczne.