Czy ozonowanie pomieszczeń może pomóc w alergii?

Ozonowanie - sposób na alergie?

Nie jest żadną tajemnicą, że jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń ma decydujący wpływ na nasze samopoczucie, a nawet na zdrowie. Szczególnie mocno zauważają to alergicy, którzy nieustannie muszą się mierzyć z różnego rodzaju pyłkami, kurzem czy też roztoczami. Okazuje się, że bardzo skutecznym narzędziem do walki z alergenami jest ozon (gaz O3). Istonym jest, też sam proces wykorzystania do tego celu ozonu. Gaz ten pozwala nam, na  przeprowadzanie dezynfekcji w różnych przestrzeniach – nie tylko mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych czy też biurowych, zaś szerokie zastosowanie ozonatorów powietrza powoduje, że każdy znajdzie dokładnie taki model, który będzie odpowiednio dobrany do wielkości dezynfekowanego pomieszczenia, czyli jego kubatury.

Jak wygląda proces ozonowania?


Ozonowanie to nic innego, jak rozpylenie wewnątrz pomieszczeń specjalnego gazu. Jest nim właśnie ozon, którego zadaniem jest przede wszystkim podniesienie jakości powietrza poprzez wyeliminowanie drobnoustrojów i alergenów. Aby zabieg ten mógł być przeprowadzony w możliwie najbardziej bezpieczny oraz skuteczny sposób, konieczne będzie zastosowanie specjalnego generatora ozonu (ozonatora powietrza), którego praca pozwoli na wytworzenie odpowiedniej do kubatury ilości ozonu oraz rozpylenie go w całym pomieszczeniu. Tu z pomocą przychodzą ozonatory z możliwością regulacji generowanego ozonu firmy idealOZON.pl.


Czy ozon eliminuje bakterie, wirusy, grzyby i roztocza ?

Proces ozonowania likwiduje większość roztoczy, mikroorganizmów i alergenów, należy zatem pamietać, iż także jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych. Oznacza to, że w trakcie ozonowania, należy opuścić pomieszczenie, a po przeprowadzonych pracach dezynfekcji wystarczy  bardzo dokładnie przewietrzyć pomieszczenie, aby móc z niego we właściwy sposób ponownie korzystać. Warto w tym miejscu wspomnieć, że aby ozonowanie wnętrz mogło być przeprowadzone zgodnie ze sztuką i przyniosło jak najlepsze rezultaty, konieczne jest zaangażowanie profesjonalnej firmy, której zdaniem będzie właściwe przeprowadzenie prac lub dokładne zaznajomienie się z procesem ozonowania nie zapominając o zachowaniu bezpieczeństwa.

Tylko dzięki takiemu postepowaniu, możliwe będzie odpowiednie zadbanie o jakość powietrza, a cały proces ozonowania będzie zoptymalizowany w taki sposób, aby sprostał oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Większość dostępnych na rynku urządzeń ozonujących charakteryzuje się prostą obsługą, lecz nie dają nam możliwości dostosowania ilości generowanego ozonu do kubatury dezynfekowanych pomieszczeń. W tym celu firma IdealOZON.pl, posiadająca gruntowną wiedzę na temat ich budowy oraz działania zaprojektowała oraz wdrożyła do sprzedaży ozonatory powietrza z płynną oraz skokową regulacją ilości generowanego ozonu, zastępując tym samym kilka urządzeń jednocześnie.  Wszystkie te urządzenia cechuje prosta i intuicyjna obsługa, a co za tym brak problemu z ich użytkowaniem.