Ozonatory kwarcowe

Ozonatory kwarcowe czy płytkowe ?

Ozonatory kwarcowe - to ozonatory powietrza nazywane również oczyszczaczami powietrza oraz generatorami ozonu. W urządzeniach tych stosuje się zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych, tuby kwarcowe, lampy kwarcowe lub elektrody kwarcowe, które mają niebagatelny wpływ na jakość ozonowania.
Tego typu generatory ozonu wykorzystują strumień powietrza, przepływający przez elektrody wyładowcze znajdujące się w tzw. tunelu ozonowym. Powietrze chłodzi elektrody oraz dostarcza tlen niezbędny do reakcji chemicznej, dzięki której powstaje ozon.
W zwykłych ozonatorach najczęściej stosuje się płytki ceramiczne, które cechuje znacznie niższa żywotność w stosunku do urządzeń opartych na technologii kwarcowej. Gdy poziom kurzu lub wilgotności nieznacznie przekroczy dopuszczalne normy, ozonator oparty na technologii płytkowej często zawodzi.
Dlatego właśnie alternatywą dla ozonatorów płytkowych są urządzenia oparte na technologii kwarcowej, niewymagające regularnego czyszczenia.

Ozonatory powietrza - do czego służą?

Ozonator kwarcowy - zwany kwarcowym generatorem ozonu/ozonatorem powietrza, pełni funkcję sterylizatora.

Urządzenie to wytwarza ozon, który działa bakteriobójczo. Usuwa z otoczenia bakterie, wirusy, zarodniki grzybów czy pleśnie. W pomieszczeniach świetnie daje sobie radę z pestycydami, fungicydami, roztoczami oraz pyłkami.
Ozonatory kwarcowe znajdują także zastosowanie w deratyzacji pomieszczeń mieszkalnych, biurowych czy przemysłowych. Często stosowane w pomieszczeniach celem usunięcia nieprzyjemnych zapachów. W dobie pandemii koronawirusa Covid-19, coraz częściej wykorzystywane do dezynfekcji odzieży, artykułów spożywczych, owoców i warzyw.Pomagają usunąć z żywności pestycydy, azotany, fosforany, azotyny, antybiotyki, hormony oraz zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Tym samym kwarcowe ozonatory powietrza są  niezastąpione także przy dezynfekcji mieszkań, pomieszczeń biurowych, hoteli, placówek oświatowych, zakładów przemysłowych, szpitali, itp. Znajdują zastosowanie przy oczyszczaniu wnętrz samochodów z nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji układów klimatyzacji samochodowej.


Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.