Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłym

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach po zmarłym generatorem ozonu

W tym przypadku nie wystarczy dobre, ani porządne wietrzenie pomieszczeń. Ostry nieprzyjemny zapach, często smród rozkładających się zwłok po zgonie, można usunąć metodą ozonowania zanieczyszczonych pomieszczeń. Stosując się do odpowiednich procedur, należy dobrać odpowiednie urządzenie w stosunku do kubatury miejsca w którym leżały zwłoki.

W tym celu należy dobrać odpowiedni ozonator.
Ciało ludzkie, bardzo szybko trawione procesem gnilnym, wydziela szkodliwe związki oraz substancje chemiczne, między innymi tzw. jady trupie - grupa potomain (putrescynę oraz kadawerynę / aminy). Substancje te działają niekorzystnie na organizm ludzki. Dlatego nie należy przebywać zbyt długo w pomieszczeniu w którym znajdują się zwłoki. To właśnie aminy tworzą ten intensywny, nieprzyjemny zapach, który przenika meble, ściany czy wykładziny. Mogą być one odpowiedzialne za zakażenie układu pokarmowego, krwionośnego oraz oddechowego. W temperaturze pokojowej przybierają zaś postać bezbarwnej cieczy.


Skuteczna dezynfekcja po zmarłym - zastosuj ozonator

Ozon to substancja / gaz O3, która charakteryzuje się wysoką absorpcją zanieczyszczeń oraz szkodliwych związków chemicznych. Świetnie radzi sobie z wirusami, bakteriami, grzybami oraz uciążliwymi zapachami, za co odpowiada trzeci atom tego pierwiastka. Dzięki swoim właściwościom, ozon skutecznie  odkaża docierając do wszelkich zakamarków, a jednocześnie neutralizuje fetor wydzielający się z pomieszczenia. Skąd się bierze ozon? Ozon powstaje między innymi podczas wyładowań koronowych, które powstają w urządzeniu typu ozonator.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.