Ozonowanie pojazdów i klimatyzacji

Wykorzystanie ozonatorów powietrza do dezynfekcji/dekontaminacji samochodów oraz klimatyzacji w pojazdach

Jak prawidłowo ozonować wnętrze samochodu/pojazdu, campera, chłodni?

Należy pamiętać, że prawidłowa dezynfekcja polega na dostosowaniu ilości generowanego ozonu do kubatury ozonowanego pojazdu. W tym celu powstały ozonatory firmy IdealOZON z regulacją wydajności, umożliwiające wykorzystanie powyższych urządzeń do małych i dużych kubatur

Dlaczego warto ozonować samochód?

Ponieważ w trakcie ozonowania zostaną zniszczone lotne cząsteczki, które odpowiadają za przenoszenie zapachów po psach, kotach, dymie papierosowym, itp.  Ozonowanie samochodu i klimatyzacji, należy powtarzać przynajmniej raz lub dwa razy w sezonie, aby tym samym nie dopuścić do nadmiernego rozmnażania się drobnoustrojów w kabinie pojazdu oraz klimatyzacji.

Czym jest ozonowanie ?

Ozonowanie samochodu to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji oraz sterylizacji. Powstały w trakcie pracy urządzenia zwanego ozonatorem - OZON w odpowiednim dla siebie czasie  rozkłada się do tlenu. Ozon ma bardzo wysoki potencjał utleniania, nie tworzy związków chloroorganicznych dlatego znajduje zastosowanie min. w dezynfekcji wody pitnej.

Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora. Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia. Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.