Polecane produkty

Ozonator kwarcowy - generator ozonu
z płynną regulacją 2-20g/h


Cena: 1899 złOzonator powietrza kwarcowy

do samochodu, gabinetu, biura

z płynną regulacją od 2 -20 g/h

Cena:
2199 zł

Profesjonalny kwarcowy generator ozonu z  regulacją 8-80 g/h


           Cena: 5149,00 zł

Kwarcowy ozonator powietrza  do biura i samochodu

z płynną regulacją od 4-40 g/h


            Cena: 2949 zł

                     

IdealOZON - napędzamy świat nowych technologii

  

IdealOZON -  polski producent inteligentnych programów do sterowników, wykorzystywanych między innymi w produkcji urządzeń przeznaczonych do dezynfekcji pomieszczeń typu: kliniki, szpitale, przychodnie, gabinety, chłodnie, sale konferencyjne, budynki mieszkalne oraz magazyny. Autorskie programy do sterowania urządzeniami, pozwalają na skokową  z krokiem co 10% lub  płynną regulację ilości generowanego ozonu, programowanie dodatkowej pracy wentylatorów, tzw. cyrkulacji, ustawianie czasu pracy, ilości cykli, pauzy, pomiar wilgotności oraz temperatury wewnątrz urządzeń. 

Producent ozonatorów, lamp kwarcowych, generatorów ozonu,  stalowo szklanych tub ozonowych,  generatorów kwarcowych, rur kwarcowych, tub opartych na technologii kwarcowej, a zarazem dostawca. Zakres produkcji, obejmuje także filtry sieciowe EMC, oczyszczacze powietrza, lampy przepływowe UVC, lampy plazmowe, lampy UV-C do systemów wentylacji, rekuperacji oraz klimatyzacji.

Firma oferuje oraz wdraża sprawdzone oraz nowe rozwiązania technologiczne. Projektuje oraz buduje kwarcowe generatory ozonu, ozonatory powietrza oraz ozonatory samochodowe w oparciu o technologię PLATINUM QUARTZ, która zapewnia znacznie dłuższą trwałość generatora ozonu w stosunku do powszechnie stosowanych płytek ceramicznych, stałą wydajność oraz czystość produkowanego ozonu.

Firma zapewnia pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz możliwość rozbudowy produkowanych urządzeń. Posiada laboratorium badawcze , gdzie prowadzi badania nad ozonem i jego właściwościami.

To, czym oddychamy, ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zatem zadbać o jakość powietrza, regularnie je oczyszczać, tak w pomieszczeniach, jak i we wnętrzach samochodów. Można w tym celu wykorzystać sprzedawane przez firmę IdealOZON kwarcowe generatory ozonu ze skokową lub płynną  regulacją, które w odróżnieniu od klasycznych ozonatorów, wykorzystujących do działania pytki ceramiczne, cechują się znacznie dłuższą żywotnością i wyższą jakością wytwarzanego O3 ( żywotność lamp kwarcowych w zależności od warunków pracy na poziomie 80 000 rh - 100 000 rh). Wspomniany tritlen (O3)ma wyjątkowe właściwości odkażające. Jako że występuje w postaci gazowej bez problemu dostaje się do najmniejszych szczelin skutecznie usuwając z nich bakterie, wirusy, grzyby, zalążki pleśni, a nawet cząsteczki lotne różnych zapachów. 

Wspomniane urządzenia  są lekkie i poręczne, a jednocześnie bardzo wydajne. Służą do dezynfekcji i odświeżania pomieszczeń oraz samochodów - polecamy rozważyć zastosowanie ich szczególnie w miejscach, w których spotyka się duża liczba obcych osób, np. w biurach, przychodniach, restauracjach czy w komunikacji miejskiej. Warto rozważyć również, możliwość użytkowania ich w domach zamieszkałych przez alergików. Dezynfekcja pomieszczeń z wykorzystaniem ozonatora ma ogromny wpływ na jakość powietrza w naszych mieszkaniach, domach czy też biurach, a zastosowanie w tym celu urządzeń z płynną lub skokową regulacją, pozwoli na dezynfekcję samochodów oraz pomieszczeń o różnych kubaturach.

Ozon wytwarzany przez ozonatory powietrza, zwany  tritlenem lub trójtlenem (O3) to bardzo aktywna  – alotropowa odmiana tlenu,  składająca się z trójatomowych cząsteczek.Powstaje w górnej warstwie atmosfery ziemskiej pod wpływem nadfioletu docierającego do ziemi ze słońca. Gromadząc się  w górnej warstwie atmosfery chroni organizmy żywe, żyjące na ziemi tworząc tzw. warstwę ozonową, która pełni ważną rolę w pochłanianiu części nadfioletu dochodzącego ze Słońca do Ziemi.   Powstaje również w trakcie wyładowań atmosferycznych oraz wyładowań koronowych wykorzystywanych m.in. w generatorach ozonu.
Może występować w dwóch stanach elektronowych: trypletowym (forma dwurodnika) i singletowym (forma 1,3 - dipola).
W normalnych warunkach jest gazem nietrwałym i rozpada się stopniowo do tlenu. Jego połówkowy czas rozpadu to około 20 - 30 minut w zależności od warunków w jakich się znajduje. Jest gazem dwukrotnie cięższym od powietrza.Posiada bardzo silne właściwości utleniające.

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych, a działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13 µg / dm3 (1g to 1 000 000 µg).
Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3 000 razy szybsze niż chloru. Posiada silne własności aseptyczne tym samym wykorzystywany jest min.  do dezynfekcji / wyjaławiania wody pitnej, jako gaz dobrze rozpuszczalny w wodzie. Wykorzystywany min. w procesach napowietrzania wody pochodzącej z ujęć głębinowych oraz wytrącania z wody nadmiernych ilości związków żelaza i manganu.
Idealnie dezynfekuje powietrze, bardzo skutecznie usuwa najcięższe odory i zapachy. Eliminuje grzyby, pleśnie i ich zarodniki. Usuwa szkodliwe alergeny, wirusy, bakterie i roztocza.  Doskonale nadaje się do utrwalania żywności. Przyjazny dla środowiska  oczyszczający, dezodoryzujący, usuwający nieprzyjemne zapachy oraz związki organiczne i chemiczne . Wykorzystywany w przetwórstwie spożywczym jako silny środek biobójczy .
Jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalnością powierzchni porowatych.


                                                                         Powyższe informacje powstały w oparciu o aktualnie dostępne dane , dane charakteryzujące   powyższy produkt oraz wiedzę i doświadczenie posiadane w tym zakresie przez producenta. Dane te nie stanowią opisu jakościowego produktu ani przyrzeczenia jakościowego produktu ani przyrzeczenia określonych właściwości. Należy je traktować tylko i wyłącznie jako pomoc dla bezpiecznego postępowania w trakcie składania , transportu i stosowania produktu. W żadnym razie nie zwalnia to użytkownika od odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie powyższych informacji oraz nie zwalnia z przestrzegania wszelkich norm prawnych obowiązujących w tej dziedzinie. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki, załączonej do zakupionego ozonatora.


Powyższy opis nie stanowi w rozumieniu prawa oferty handlowej, jest jedynie treścią informacyjną / przykładową w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający/prezentujący nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieaktualność ogłoszenia.
Przepraszamy jeżeli strona zawiera błędy. Niniejsza strona internetowa jest w przygotowaniu może zawierać błędy oraz nieścisłości.
Zapraszamy już wkrótce do nowego serwisu.