Jak dbać o ozonator?


Aby różnego rodzaju sprzęty i urządzenia mogły być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia, należy w odpowiedni sposób o nie zadbać. Nie inaczej jest w przypadku ozonatorów. To bardzo funkcjonalne urządzenia, których zadaniem jest wytwarzanie ozonu - gazu o silnym działaniu bakteriobójczym i antyseptycznym.

Odpowiednia sprawność


Wydajność pracy ozonatorów jest określana na podstawie tego, ile ozonu są w stanie wyprodukować w określonym czasie. W zależności od rodzaju oraz wielkości urządzenia, sprzęty charakteryzują się różną wydajnością gram ozonu na godzinę. Sprawność pracy urządzenia powinna być dobierana do kubatury konkretnego pomieszczenia.  Tylko w ten sposób prace będą miały szansę przebiec w odpowiedni sposób.

Pamiętaj o serwisowaniu ozonatora


W celu zapewnienia odpowiedniej wydajności pracy ozonatora, należy regularnie przeprowadzać prace konserwacyjne lub w przypadku podejrzeń wystąpienia usterki, prace serwisowe. Nie można doprowadzić do sytuacji, gdy urządzenie będzie użytkowane mimo pojawienia się nieprawidłowości. Ważne jest, aby po każdym użyciu zadbać o właściwe oczyszczenie ozonatora. Ozonator wewnątrz powinien być czysty, bez pyłów oraz innych zanieczyszczeń. Powinien być chroniony przed wilgocią, zaś przed uruchomieniem powinien być suchy. Nie można doprowadzić do kondensacji pary wodnej wewnątrz urządzenia. Po zakończeniu pracy ozonator powinien również być zabezpieczony przed różnymi zanieczyszczeniami, min.  zapylaniem, możliwością dostania się do środka owadów, itp. Ważnym jest aby chronić urządzenie przed upadkiem.

Zaufaj fachowcom


W celu dokonania poważniejszych napraw wymagających zdjęcia obudowy ozonatora, warto zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się serwisowaniem tego typu urządzeń. Mogą zostać wówczas przeprowadzone prace, takie jak czyszczenie, wymiana tub, lamp, generatorów wysokiego napięcia, filtrów, sterowników i gniazd oraz pozostałe prace serwisowe.  W sytuacji, gdy ozonator nie działa w odpowiedni sposób, nie trzeba od razu go wymieniać. Często już proste czynności naprawcze mogą przywrócić wysoką wydajność pracy urządzenia.